logo ARMYPOINT.cz
Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Filtrační ochranný převlek FOP-85

Kód:V0030384
Výrobce:

neuveden

vyprodáno, dostupnost neznámá
Cena s DPH:390  / ks
 Hlídat zboží na dostupnost

Popis: Filtrační ochranný převlek FOP-85

Filtrační  ochranný  převlek  FOP-85 je  určen  k  ochraně  povrchu  těla  proti  plynným toxickým  látkám  s  perkutánním  účinkem.  Jeho  ochranné  vlastnosti  jsou  založeny  na speciální  tkanině  obsahující  vrstvu  aktivního  uhlí.  Převlek  se  skládá  z  blůzy,  kalhot, rukavic  a  přezůvek.  Používá  se  v  prostředí  kontaminovaném  výpary  nebo  aerosoly toxických  nebo  agresivních  látek. 

Filtrační ochranný převlek je řešen jako převlek na polní stejnokroj. Je vyroben z materiálu se sníženou hořlavostí, vysoce prodyšného a majícího schopnost účinně zachycovat páry a aerosol otravných látek na principu fyzikální sorpce. Jeho fyziologické a hygienické vlastnosti umožňují dlouhodobé nošení a umožňuje  práci  osob  bez  podstatného  snížení výkonnosti.

Souprava FOP-85 se skládá z blůzy, kalhot, šlí, protichemických přezůvek a rukavic 85, podvlékacích rukavic, brašny, opravárenských prostředků a návodu k použití a údržbě. Vlastní filtrační ochranný převlek je dvoudílný komplet sestávající z kalhot a blůzy s přišitou kapucí. Použitý textil se skládá ze tří vrstev: vrchní tkaniny s nehořlavou a hydrofóbní úpravou, absorpční textilie a podšívky.

Blůza je pevně spojena s kapucí. Obléká se přes hlavu. K utěsnění vstupního otvoru kapuce na lícnici ochranné masky slouží lícnicové těsnění, které je k bradové části lícnice přitahováno pruženkou všitou do okraje kapuce. Na kapuci je přišit štítek pro ochranu očí před světelným zářením jaderného výbuchu. Kapuce se nosí pod přilbou. Na levé straně předního dílu je průvlek k vyvedení přípojky pro vnitřní spojení nebo k rádiové stanici. Na předním dílu blůzy je našita dělená kapsa s kapsičkou překrytá patkou. Na rubu patky kapsy je natištěno označení velikosti blůzy. Konce rukávů blůzy jsou opatřeny štítky sloužící k ochraně hřbetu ruky před světelným zářením jaderného výbuchu. Ke hřbetu ruky jsou štítky přidržovány poutkem navlečeným na palec a prostřední prst. Konce rukávů jsou utěsněny proti vnikání otravných látek velkropáskou.

Kalhoty jsou zhotoveny tak, že umožňují přizpůsobit velikost obvodu pasu a zajistit ho v požadované poloze velkropáskou. Ke kalhotám se na knoflíky připínají šle. Na dolním okraji nohavice je našita nepromokavá fólie zabraňující vzlínání vlhkosti při chůzi v mokré trávě bez protichemických přezůvek. Na nohavicích jsou ve výši stehna našity kapsy. Na rubu patky pravé kapsy je natištěno označení velikosti.

K hodnocení vyčerpanosti sorpčních schopností filtračního ochranného převleku FOP-85 je určena indikační vrstva ve vnitřní kapsičce pravé náprsní kapsy.

V kapsách kalhot a blůzy se ukládají součásti osobní výbavy vojáka podle stejných zásad jako do polního stejnokroje.

Protichemické přezůvky se skládají z celopryžové galoše s protiskluzovou podrážkou a holeňového nástavce z pogumované tkaniny. Jsou anatomicky tvarované pro levou a pravou nohu. Lze je oblékat na všechny typy bot. Převlékají se přes nohavice kalhot. Pro upevnění přezůvky v holenní části slouží pásky s otvory, které se zapínají v zadní části nohavice na trny. Pro upevnění přezůvky v podkolenní části slouží zdrhovací tkanice vyvedená v přední části holeňového nástavce. Velikost je vyznačena na podrážce galoše.

Protichemické rukavice jsou vyrobeny z pryže odolné proti kapalným otravným látkám. Jsou pětiprsté s anatomickým tvarováním a v dlaňové části mají protiskluzový dezén. Rukavice se převlékají rukávem blůzy. V zimním období nebo při nadměrném pocení rukou lze pod pryžové rukavice použít podvlékací rukavice. Velikost je označena na rubu zápěstí.

Brašna je vyrobena z tkaniny, na niž je nanesen plast. Slouží k uložení a přenášení celé soupravy FOP-85. Na víku brašny je předtisk jmenovky.
 
Hmotnost všech částí ( dle velikosti )cca 3,5 - 4kg
Minimální doba ochrany5 hodin
Doba ochrany proti parám a aerosolům otravných látek6–24 hod.
Odolnost proti světelnému a tepelnému impulzu jaderného výbuchu60 J/cm-2

Velikostní sortiment blůzy a kalhot filtračního ochranného převleku FOP-85 je volen podle velikosti výšky postavy a obvodu hrudníku. Má 6 velikostí, které označují číselným kódem shodným s označením velikosti polního stejnokroje.

Protichemické přezůvky se vyrábí ve třech velikostech:
  • č. 1 pro obuv velikosti 25 až 27,
  • č. 2 pro obuv velikosti 28 až 29,
  • č. 3 pro obuv velikosti 30 až 32.

Protichemické rukavice se vyrábí ve velikostech 1, 2, a 3.

Kódové označení velkosti
Výška postavy (cm)
Obvod hrudníku (cm)
1 – 47
159 až 170
88 až 97
1 – 53
 
98 až 107
2, 3 – 47
171 až 182
88 až 97
2, 3 – 53
 
98 až 107
2, 3 – 56
 
108 až 117
4 – 53
183 až 194
98 až 107

Jedná se o nové, nepoužité, dlouhodobě skladované zboží, ze zásob AČR. Požadovanou velikost uveďte do poznámky.

 
Alternativní zboží

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Související zboží
Současně nakupované

FastCentrik

e-shop, internetový obchod,tvorba e-shopu

INFORMACE O OBCHODU

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

 
Pyropoint.cz facebook.com incube.cz

(c) Army shop prodávající vojenské zboží.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Rozumím.
JavaScript musí být povolen